Bir Sayfa Seçin
× 2023'te başarını katlamak için yeni yazıları takip et →

Aramıza hoşgeldin, masada bir tabak da senin için ayırdık 🙂 İyi ki de buradasın. Hepberaber daha mutlu ve daha başarılı insanlar olmaya çalışıyoruz. Bunu da çok güzel şekilde başarıyoruz desem yalan olmaz 🙂

Tüm rehberlerin listesi için tıkla >>

Bu yazıyı yayınladım gün, Sınavı-Yerim’de hepsi birbirinden özel 23 tane yazı var. Tüm bunları üç ay gibi kısa bir dönem içinde paylaştım ve 2017’de sınava giren üyelerin neler başarabildiğini gördük. Bu sene ise başarını daha da garantileyelim diye sene boyunca ihtiyacına yönelik yazılar paylaşmaya tam gaz devam edeceğim. Yani, bir Sınavı-Yerim üyesi olarak, sadece 23 tane yazıya değil, 2017 YGS LYS için paylaştığım 23 yazıya ve bu sene içinde paylaşacağım yazıların tümüne erişebilirsin 🙂

1. Altın kural

İlk kural: burada asla bir alıcı-satıcı ilişkisi yok. Ben öğrenmeye az sonra başlayacağın belli stratejiler sayesinde YGS LYS sınavlarında başarı elde ettim ve senin de en az benim kadar başarılı olmanı sağlamaya çalışıyorum. Biz başarılı insanlar topluluğuyuz. O yüzden aklına gelen soruları sormaktan, bulduğun fikirleri paylaşmaktan çekinme 🙂

2. Başarı Piramidi’nin temellerini öğrenmeye başla

İlk işimiz, Başarı Piramidi’nin katlarını genel olarak tanımak: Başarı Piramidi’ne Genel Bakış

Sınavlara eksiksiz hazırlanmanı sağlayacak şey, Başarı Piramidi. Başarını garantilemek için her katmanda kendini geliştirmelisin. Çok katmanı kafanı karıştırmasın, başlangıç olarak Motivasyon ve Hedef Belirleme kategorisi idealdir.

Bu kat sayesinde tüüüm bu çabaların sonucunda ulaşacağın yeri keşfedebilir, yol boyunca yakıtımız olan motivasyonu bulabilirsin. Okuyacakların sayesinde, bir hedefin varsa bile, daha iyisine erişebileceğini fark edebilirsin.

İlk üç kattaki yazıları bitirdikten sonra ilgini hangisi daha çok çektiğine göre diğer katmanlarda kendini geliştirmeye başla. Bir katmanda yeterince iyi olmak için yazıları tekrar tekrar oku, notlar çıkart ve öğrendiklerini hemen uygulamaya başla. Başarı için bu çok kritik.

Ayrıca yeni yazılar geldikçe onları da öğrenmekte gecikme 🙂

Sınavı-Yerim’de 2017-2018’de Neler Olacak?

Sınavı-Yerim’de bu yıl, geçen sene oluşturmaya başladığım Başarı Piramidi’nin her katmanında daha fazla yazı seni bekliyor olacak. Bütün rehberlerde öğreneceklerin, pratik olarak sınav maceranda, üniversitede ve hatta iş hayatında bile işe yarayacak stratejileri içeriyor olacak.

Rehberleri her zamanki gibi, samimi bir dille yazmaya devam edeceğim. Ayrıca bazı rehberleri infografik (resimli rehber) hatta videolu şekilde bile hazırlamayı düşünüyorum.

Kısaca, başarılı bir sonuç için gereken desteği Sınavı-Yerim’in eski yeni tüm rehberlerinde bulacaksın 🙂

Tüm rehberlerin listesi için tıkla >>