Bir Sayfa Seçin

Selam, nasılsın görmeyeli? Fark ettiğin üzere bir süredir yeni strateji paylaşmıyorum. Geçtiğimiz aylarda olduğu gibi -aşağı yukarı- haftalık yazı paylaşımı yapmayı bitirdim. Bunun benimle ilgili sebepleri de var, seninle ilgili olan sebepleri de. Senin açından baktığımızda, sınav yaklaştıkça artık yeni yeni şeyler öğrenip denemeye çalışmak sana yarardan çok zarar getirir.

Bugüne kadar onlarca rehberde birçok stratejiden bahsettik. Umuyorum hepsi de ayrı ayrı faydalı oldu. Bazılarını çok benimsemiş, bazılarını uygulamaya fırsat bulamamış bile olabilirsin. Ancak fark etmiş olabileceğin üzere, yeni bir stratejiyi uygulamaya alışmak zaman alıyor.

Onun yerine, önceden de konuştuğumuz üzere, bir şeyleri rutine oturtmuş olmak senin için en iyisi ve en yararlısı olur. Rutin, günlük olarak yaptığın şeyler demek yani yaptığın kahvaltıdan uyku vaktine kadar, dinlenme zamanlarında neleri yapmaktan hoşlandığından genel olarak bir hafta sonra bugüne kıyasla hangi açıdan daha iyi olacağına kadar pek çok şeyi belirlemek demektir. Rutin, başarına en büyük katkıyı sağlayacaktır.

Sade bir şekilde şöyle söyleyebiliriz; sınava dek her günün birbirine benzesin.

Arada değişik şeyler deneyebilirsin ancak genel olarak her günün aynı renk olsun 🙂

Bu aşamadan itibaren, eğer öğrenmek istediğin, aklına takılan bir şey olursa yorum olarak iletmekten çekinme. Sorunu en kısa zamanda cevaplar, gerekirse onunla ilgili ayrı bir yazı yazarım. Ancak yapabileceğin en iyi şey, şimdiye kadar öğrendiğin stratejileri uygulamaya devam etmek olur.

Sınavdan sonra bir iki hafta dinlenme süren olacak. Ondan sonra meslek seçimi ve tercih dönemiyle ilgili konuşmaya devam edeceğiz.

Ha bu arada, başka güzel sohbetlerimiz de olacak.

Keyifli çalışmalar 🙂

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın