Bir Sayfa Seçin

Merhaba. Sana verimli ders çalışma için Bir Tek Şey yazısında bahsettiğim zaman bloklama metodunu anlatacağım. Hem de resimli rehberle! Diğer bir adı “infografik” olan bu rehberleri okumanın daha keyifli olduğunu biliyorum. Düşüncelerini ve sorularını yorum olarak bırakmayı unutma. Keyifli okumalar 🙂

Bu makalede, Sınavı-Yerim ÖZEL üyelerinin okuduğu “Sherlock Holmes gibi Çalış” infografiğinin kısa bir halini göreceksin. İnfografiğin tamamını görmek ve diğer çalışma tekniklerini okumak için üye olmalısın. Masamızda bir tabak da senin için var unutma 🙂

Verimli Ders Çalışma Yöntemini Sherlock Holmes'tan Öğren

Sherlock Holmes gibi Çalış infografiğinin tam versiyonunu görmek için üye olmalısın. Buraya tıklayarak ücretsiz eğitimi tamamladıktan sonra üyelik satın alarak katılabilirsin.

Verimli Ders Çalışma İnfografiği (Yazılı versiyon):

İnfografiği görüntüleyemiyorsan içeriğini buradan da okuyabilirsin.

HAYALLERİN VAR. ANCAK YETERİNCE ÇALIŞAMIYORSUN. DİKKATİNİ TOPLAYAMIYORSUN. KAFAN BAŞKA YERLERE GİDİYOR. AMA HAYALLERİN ONLAR İÇİN ÇABALAMANI BEKLİYOR. ACI, DEĞİL Mİ? BÖYLE OLMAK ZORUNDA DEĞİL!

Sorunun nerede olduğunu hiç düşündün mü? Yarın ders çalışacağım diyorsun. Yarın geliyor, “Ders çalışacağım ama çok da istemiyorum” diye güne başlıyorsun. Önünde kitap açıkken bir yandan telefonu kurcalıyorsun, mesajlara bakıyorsun. Ders zaten sıkıcı geliyor. Yarım saat olmadan kendini kedili videoların başında buluyorsun.

O kedili videoları birileri izliyor. İtiraf et!

Öte yandan diğer öğrenciler, Sherlock Holmes gibi pür dikkat dersine çalışıyor. 1 saat, 2 saat, hatta -ufak aralarla- 4 saat boyunca dikkatini toplayabiliyor. Ama nasıl?

Bir Tek Şey kitabında Zaman Bloklama metodunu öğrenene kadar ben de dikkatimin dağılmasından, yeterince çalışamamaktan şikayet ederdim. Ama şimdi saatler boyu rahatça çalışabiliyorum 🙂

Bu verimli ders çalışma tekniğini sana da öğreteceğim. Önce genel hatlara bakalım, sonra benim nasıl uyguladığımı ve karşılaşabileceğin sorunları konuşalım.

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA YOL HARİTASI

TEK ŞEY’i keşfet. Zamanını Blokla. Zaman blokunu koru.

“Hayatımın garip bir cilvesi olarak hep başarılı insanlarla çalıştım. Onlardan öğrendiğim en önemli şey, çok başarılı insanların aynı zamanda en verimli insanlar olduklarıydı. Verimli insanlar daha iyi sonuçlar alır ve daha fazla kazanırlar çünkü TEK ŞEY’lerinde verimli olmak için en fazla zamanı ayırırlar.” – Gary Keller


Bu infografik, Sınavı-Yerim ÖZEL üyelerine Başarı Piramidi için hazırlanmıştır. Okumak için üye olmalısın.

Başarı Piramidi ile YGS LYS sınavlarını kazanmak için; konuları çok daha hızlı öğrenip vakit kaybetmeden bitirebileceksin, daha iyi uyuyup daha enerjik bir çalışma yapabileceksin. Sınava en başarılı öğrenciler gibi hazırlanacaksın.

Sadece 10 dakika ayırarak aramıza katılabilir, bu infografiği okuyabilir, başarı piramidini öğrenmeye başlayabilirsin.

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın